Wieczorowy makijaż pełen błysku, dominacja ciemnych ust i smokey eyes w najróżniejszych odsłonach - tak w wielkim skrócie zapowiada się sezon jesień-zima 2016/2017 pod kątem makijażu. Jakie jeszcze rozwiązanie proponują kluczowe marki i najwięksi wizażyści?

Powoli zerkamy w stronę nowego sezonu i przyglądamy się najważniejszym trendom w makijażu na nadchodzącą jesień i zimę. Oto sześć kluczowych tendencji w makijażu, o których już niedługo z pewnością będzie głośno!

Usta w kolorze wina

W nadchodzącym sezonie za sprawą pomadek w odważnych, ciemnych kolorach to usta są w centrum uwagi. Mają być mocne, zdecydowane, odrobinę mroczne, a przy tym szalenie kobiece. Na wybiegach dominowały usta w kolorach śliwki, głębokiego fioletu, bordo a przede wszystkim - ciemnego wina. Nosimy je w wersji matowej (Rodarte, Bottega Veneta, Marni), a także w jeszcze bardziej odważnej odsłonie - pokryte dodatkową warstwą błyszczyku, tak jak proponuje Dior. Ciemne usta występowały na ogół w subtelnej oprawie - z ujednoliconą cerą, bez mocnego konturowania oraz z delikatnie zaznaczonymi rzęsami.

Odważna, graficzna kreska

W tym sezonie na moment zapominamy o subtelnej i delikatnej kresce na powiece na rzecz tej wyrazistej, odważnej i przyciągającej wzrok. Na pokazach królowały grube, graficzne kreski w nietypowych odsłonach. Dior proponuje mocno czarne kreski rysowane na kształt kociego oka, a wydłużona kreska z rozmytą krawędzią to propozycja marki Genny. Modne będzie ponadto rysowanie czarnej kreski odrobinę ponad załamaniem powieki oraz kształtowanie ostrej zewnętrznej linii za pomocą cienia do powiek (Marc Valvo).

Brokatowy pył

Tej jesieni i zimy w makijażu oczu pożądany jest błysk w każdej postaci. Sięgamy po wszelkiego rodzaju metaliczne, foliowe i brokatowe wykończenia i mieszamy je ze sobą bez obawy o przesadzony efekt. Im więcej błysku, tym lepiej! Na wybiegach dominował przede wszystkim brokat rozsypany w kącikach oczu w stylu "metalicznych łez". Takie rozwiązanie proponują m.in. marki Burberry i Faugusto Puglisi. Równie piękny, ale bardziej subtelny makijaż pełen błysku to propozycja Elizabetty Franchi, czyli metaliczna kreska w kolorze złota. W trendzie pozostają także metalicznie cienie w kremie czego dowodem są wizaże z kolekcji Aberty Ferretti czy Giulietta.

Make up no make up inspirowany Azją

Fascynacja kosmetycznym światem Azji, a przede wszystkim Korei to już nie tylko pielęgnacja cery, a także makijaż. Trend make up no make up wydaje się być z sezonu na sezon coraz bardziej popularny, a wizaże zaprezentowane podczas pokazów jesienno-zimowych kolekcji są tego najlepszym dowodem. Wiele marek zadecydowało się zaprezentować bardzo naturalne makijaże przywodzące na myśl makijaże Azjatek. Stawiano głównie na wyrównanie kolorytu cery, nadanie jej błysku za pomocą rozświetlacza oraz dziewczęcości przy użyciu różu. Makijaż uzupełniały rzęsy muśnięte tuszem oraz usta pomalowane tintem. Jest naturalnie, ale wcale nie nudno!

Studio Urody ZUZANNA

Zuzanna to wyjątkowy salon kosmetyczny w Słupsku oferujący min. zabiegi kosmetyczne, pedicure, mezoterapię mikroigłową i bezigłową, rzęsy, masaż relaksacyjny i kosmetyczny .
Zapraszamy od poniedziału do piątku w godzinach od 9.00 do 18.00 oraz w soboty od 10.00 do 13.00.