Na początku może czym jest mikrodermabrazja diamentowa? To zabieg polegający na złuszczaniu naskórka specjalną głowicą pokrytą kryształkami diamentu, zasysająca pompa wciąga martwy, zrogowaciały naskórek złuszczony kryształkami diamentu. Spójrzcie jak to wygląda, przypomina mini odkurzacz

Mity związane z Mikrodermabrazją

Mikrodermabrazja zredukuje zmarszczki – Nie ma cudów, mikrodermabrazja może jedynie spłycić drobne zmarszczki, nie zredukuje ich w całości. Nigdy! Należy też pamiętać, że jeden zabieg nic nie zmieni, wymagana jest seria zabiegów.

Pomoże zlikwidować rozstępy – Podobnie jak wyżej, mikra może poprawić wygląd rozstępów, ale tylko świeżych, czerwonych. Jeśli rozstępy są białe i mamy je już dosyć długo zapomnijmy o jakiejkolwiek poprawie.

Usunie przebarwienia – ten zabieg nigdy w 100% nie usunie przebarwień, może jedynie poprawić ich wygląd, ale znowu muszę podkreślić to, że jeden zabieg to za mało, wymagana jest seria zabiegów i odpowiednia pielęgnacja skóry.

Gwarantuje idealne oczyszczenie – kolejne rozczarowanie. Idąc na zabieg spodziewałam się idealnego oczyszczenia, oczami wyobraźni widziałam pozbawioną porów czy zaskórników skórę. Nie zauważyłam spektakularnej poprawy. Wygórowane oczekiwania sprawiły, że się rozczarowałam. Moja wina, moja niewiedza.

To zabieg dla każdego – osoby z cerą naczynkową, wrażliwą, skłonną do rumienia i czerwienień powinny sobie ten zabieg darować. Cery o takich właściwościach nie lubią zabiegów o działaniu drażniącym, złuszczającym i rozgrzewającym. Mikrodermabrazja może więc wyrządzić więcej krzywdy niż korzyści. Kobiety w ciąży również powinny zrezygnować z tego zabiegu, ich cera jest w tym okresie bardziej podatna na tworzenie się przebarwień

Mikrodermabrazję można robić o każdej porze roku – Nie polecane jest robienie jej latem, bądź w okresach w których jesteśmy narażeni na działanie słońca. Podczas mikrodermabrazji może dojść do przerwania ciągłości naskórka na skutek czego powstają mikrouszkodzenia. Gdy te mikrouszkodzenia potraktuje się słońcem na skórze mogą pojawić się przebarwienia.

Można ją zrobić dzień przed ważnym wydarzeniem – a no nie bardzo, skóra po mikrze jest zaczerwieniona, podrażniona i wrażliwa. U niektórych taki stan może utrzymać się nawet do 48godzin. Wywołuje to lekki dyskomfort i pogarsza wygląd skóry.

Mikrodermabrazję można robić tylko raz w miesiącu – kosmetyczki różnie się na ten temat wypowiadają. Jedne mówią, że miesiąc, inne (występują w większości), że spokojnie można ją robić co 7 dni. To wszystko zależy od tego jak na mikrę reaguje nasza skóra. Kosmetyczka mówiła o kobiecie, która ma tak grubą skórę, że przychodzi na zabieg co 6 dni.

Studio Urody ZUZANNA

Zuzanna to wyjątkowy salon kosmetyczny w Słupsku oferujący min. zabiegi kosmetyczne, pedicure, mezoterapię mikroigłową i bezigłową, rzęsy, masaż relaksacyjny i kosmetyczny .
Zapraszamy od poniedziału do piątku w godzinach od 9.00 do 18.00 oraz w soboty od 10.00 do 13.00.