Wszystkie zabiegi kosmetologii nowoczesnej łączą w sobie bardzo nowoczesną technologię z elementami masażu i luksusowymi kosmetykami lub substancjami aktywnymi. Podobnie jest z mezoterapią igłową. Ci, którzy się na nią zdecydują mogą się cieszyć z naprawdę spektakularnych i długotrwałych efektów odmładzających.

Po wykonaniu znieczulenia, lekarz za pomocą strzykawki lub pistoletu do mezoterapii, pokrywa całą twarz, szyję, dekolt lub inne partie ciała pacjenta bardzo drobnymi, powierzchownymi mikronakłuciami poprzez które wprowadza substancje lecznicze pod skórę. Nakłucia są małe, ledwie widoczne, dlatego czas gojenia się jest bardzo szybki. Już na drugi dzień nie widać po nich śladu.

Co daje mezoterapia igłowa? Jak tłumaczy dr Magdalena Tyc-Tyka jest to popularna niechirurgiczna metoda stosowana do odmłodzenia skóry. Podczas procesu nakłuwania substancje aktywne uwalniają się w skórze i przebudowują ją w bardzo krótkim czasie. Efektem jest bardzo naturalne odmłodzenie i wygładzenie skóry. To terapia polecana szczególnie osobom, które boją się ryzyka tzw. „nadkorekty”. Pragną poprawić kondycję cery, ale obawiają się efektu „sztucznej maski”. W przypadku mezoterapii igłowej takiego ryzyka nie ma. Zauważalne, ale bardzo naturalne zmiany widać już po pierwszym zabiegu. Skóra jest bardziej nawilżona i sprężysta. Nabiera jednolitego koloru, staje się jaśniejsza, bardziej gęsta. Wygląda na świeżą i wypoczętą, a z biegiem dni efekt ten tylko się nasila.

Zdaniem doktor Tyc-Tyki nowoczesna kosmetologia podchodzi do regeneracji skóry w sposób całościowy. Opisane kuracje składają się zazwyczaj z kilku etapów. Obejmują nie tylko sam zabieg, ale też analizę danej cery, skuteczne dobranie odpowiedniej do problemu terapii, profilaktykę anti-aging oraz zalecenia do kuracji domowej, która bywa kluczem do podtrzymania efektów zabiegów.

Najważniejsze to świadomość tego, co obecnie oferuje nam kosmetologia nowoczesna i nie poddawanie się w walce o piękny wygląd (i przy okazji dobre samopoczucie). Warto też znaleźć profesjonalnego doradcę – lekarza lub kosmetologa, który będzie wiedział, co jest dla Ciebie najlepsze.

Studio Urody ZUZANNA

Zuzanna to wyjątkowy salon kosmetyczny w Słupsku oferujący min. zabiegi kosmetyczne, pedicure, mezoterapię mikroigłową i bezigłową, rzęsy, masaż relaksacyjny i kosmetyczny .
Zapraszamy od poniedziału do piątku w godzinach od 9.00 do 18.00 oraz w soboty od 10.00 do 13.00.